poniedziałek, 6 czerwca 2016

Festiwal Książki Opole 17 - 18 czerwca 2016Chociaż Opole kojarzone jest głównie z  Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej, już niebawem będzie mogło pochwalić się inną imprezą - tym razem poświęconą literaturze - i miejmy nadzieję, cykliczną. 17 i 18 czerwca w ramach Festiwalu Książki odbędą się targi książki, spotkania autorskie, warsztaty, dyskusje, prelekcje, konkursy i koncerty. Ponadto organizatorzy przewidzieli Wielkie Opolskie Dyktando, w którym każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności językowe, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na tej stronie do 10 czerwca.
Miejscem spotkań będzie Filharmonia Opolska, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz plac przy bibliotekach. Prawda, że brzmi  to intrygująco?

Dokładny program festiwalu znajdziecie na Festiwal Książki Opole 2016 oraz na Facebooku , jednak żeby Was zachęcić do choćby zerknięcia weń, dodam, że gośćmi będą między innymi: Mariusz Szczygieł, Katarzyna Bonda, Andrzej Pilipiuk, Szymon Hołownia, Janusz Leon Wiśniewski, Krzysztof Varga, Remigiusz Mróz, Michał Rusinek, Katarzyna Puzyńska, Anna Dziewit - Meller, Tomasz Michniewicz, Jakub Żulczyk. 

I najważniejsze: wstęp na wszystkie imprezy w ramach Festiwalu Książki Opole 2016 jest bezpłatny!

To jak, pojawicie się? Impreza zapowiada się ciekawie i atrakcyjnie, mam nadzieję, że uda mi się na nią dotrzeć (choć pewnie prędzej w sobotę, niż w piątek) - no i kibicuję organizatorom, oby wszystko potoczyło się po ich myśli, wtedy będzie szansa na cykliczność imprezy; kolejne warte uwagi wydarzenie na kulturalnej mapie Polski, cudownie! ^^
2 komentarze:

 1. Nigdy nie kojarzyłam Opola z imprezami książkowymi tylko właśnie muzyką, miła niespodzianka :) Tylko jak dla mnie to za daleko niestety...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiem, że masz daleko :(
   To dopiero pierwsza impreza tego typu, mam nadzieję, że wypadnie bardzo dobrze i za rok będzie powtórka ^^

   Usuń

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.