wtorek, 3 września 2013

Event Książkowe S.O.S.

Magazyn Imperium Kobiet oraz miesięcznik Obsesje we współpracy z Fundacją Papierowy Motyl, która wspiera utalentowane dzieci i młodzież z biednych rodzin, przebywających w ośrodkach opiekuńczych, szpitalach i hospicjach, organizuje event, który ma na celu promowanie czytelnictwa, ale też pomoc chorym dzieciom. Organizatorzy pragną zebrać fundusze na warsztaty pisarskie dla dzieci z warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. Pomysłodawcom akcji zależy też na tym, by wspierać młode talenty, które z powodów finansowych nie mogą rozwijać pasji. Wydarzeniu patronuje kampania społeczna Książka jest kobietą.

 „Książkowe S.O.S to spotkanie z pisarzami, poetami, czytelniczkami i podopiecznymi Fundacji, a także gwiazdami, które napisały książki. Do współpracy zaprosiliśmy celebrytów, znane i cenione osoby z polskiego show-biznesu, ze świata mediów, polityki i sportu. Swój udział potwierdziły m.in. Jolanta Fajkowska, Krystyna Mazurówna, Urszula Dudziak, Laura Łącz, Hanna Bakuła.” – informuje Ilona Adamska redaktor naczelna magazynu Imperium Kobiet i autorka książki "Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach" .Organizatorzy zapraszają do przybycia wszystkich chętnych, miłośników literatury i moli książkowych. Wstęp bezpłatny.

Miejsce eventu:  23 września godzina 19.00
Teatr Syrena w Warszawie, ul. Litewska 3

Informacja i plakat pochodzą stąd .

9 komentarzy:

 1. Ciekawe wydarzenie + dobry cel, super! Niestety ja nie dam rady pojawić się w Warszawie, ale może ktoś z grupy "Wydarzenia literackie" z g+ znajdzie czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, gdyby to nie było tak daleko.
  Cel szczytny, mam nadzieję, że przyniesie pozytywne efekty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie mieszkam w Warszawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda że do Warszawy mi nie po drodze, to będzie z pewnością ciekawe wydarzenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. No do Warszawy niestety nie mam zbyt blisko :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa inicjatywa i oby więcej takich! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wzruszająca inicjatywa! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo szlachetna inicjatywa i cieszy mnie fakt, że celebryci znajdują czas i ochotę na takie przedsiewzięcia, ale także autorzy, którzy się w to angażują. trzymam kciuki za cała akcję :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.