piątek, 7 kwietnia 2017

Big Book Festival 23 - 25. 06. 2017 - zapowiedź

źródło

Big Book Festival, międzynarodowy festiwal czytania, po raz piąty odbędzie się w Warszawie w dniach 23–25 czerwca 2017 r. Wśród międzynarodowych gości wydarzenia znajdą się autorzy z Europy, Azji i USA. Do Warszawy przyjedzie szesnastu pisarzy m.in. z Rosji, Danii, Niemczech, Japonii, Francji, Turcji, Belgii, USA i Wielkiej Brytanii. – To będzie festiwal odkryć i niespodzianek. Hasło edycji („powrót do początku”) jest zaproszeniem do przeżywania pierwszych zachwytów i zadziwień, próbowania nieznanych gatunków, poznawania autorów z daleka i nowych form uczestniczenia w literaturze – zapowiadają Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji Kultura nie boli, współtwórczynie wydarzenia.


Big Book Festival odbywa się pod hasłem „powrót do początku | back to beginning”. W ciągu trzech dni odbędzie się ponad 50 wydarzeń z udziałem stu gości z Polski i świata. Wśród gwiazd edycji są m.in. Simon Beckett, autor thrillerów psychologicznych i serii światowych bestsellerów z udziałem kryminologa-antropologa Davida Huntera, Inua Ellams - pochodzący z Nigerii, a mieszkający w Londynie performer i poeta, Dmitry Glukhovsky - idol fantastyki z Rosji, Ece Temelkuran - powieściopisarka i komentatorka polityczna, ważny głos mediów społecznościowych w Turcji, niderlandzki mistrz powieści Stefan Hertmans, czy nominowany do Nagrody Bookera za Anglików na pokładzie Matthew Kneale

Po raz trzeci Big Book Festival przybliża nową literaturę niemiecką. – Za mało znamy swych sąsiadów. Chcemy rozmawiać z pisarzami o sprawach i wyzwaniach, przed którymi stajemy teraz - zapraszają Anna Król i Paulina Wilk. W tym roku gośćmi będą twórcy powieści, esejów i literatury gatunkowej. Przyjadą Leonie Swann, autorka kryminałów filozoficznych jak Sprawiedliwość owiec i Krocząc w ciemności, profesor filozofii Wilhem Schmid, który w eseju Spokój ducha poszukuje zalet starości, a także Olaf Kühl – powieściopisarz i tłumacz, dzięki któremu Niemcy poznali książki Doroty Masłowskiej i Szczepana Twardocha.

Szczególna część Big Book Festival zostanie poświęcona literaturze z Wysp: Scena Brytyjska to nasza odpowiedź na prezentację polskich twórców w Wielkiej Brytanii. Przedstawimy nieoczywistych, intrygujących autorów. Bohaterami będą pisarze i poeci, ale też ikony popkultury, które staną się inspiracją wydarzeń specjalnych na otwarcie i zamknięcie festiwalu – zapraszają organizatorki.

Podczas trzech dni, od 23 do 25 czerwca zaprezentowanych zostanie ponad 50 wydarzeń. Organizatorem Big Book Festival jest Fundacja Kultura nie boli. Wydarzenie ma charakter społeczny, powstaje dzięki wsparciu kilkudziesięciu partnerów, m.in. Urzędu m.st. Warszawy, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, British Council, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, wydawnictw i innych organizacji.

Więcej szczegółów o programie Big Book Festival wkrótce. Pełny program zostanie ogłoszony w maju.

Źródło informacji: http://www.polityka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.