czwartek, 28 maja 2015

Stosik majowy {2015}

Maj przeleciał jak z bicza strzelił, pod względem czytelniczym słabiutko, stosik niewielki, ale całkiem zacny, tak więc zapraszam do podziwiania:Od góry:

"Gretel i ciemność" Eliza Granville - recenzencka od PWN - ponure baśnie braci Grimm kontra koszmarna rzeczywistość II wojny światowej - recenzja wkrótce, książka tak dobra, jak się spodziewałam.

"Sekretne życie pisarzy" Shannon McKenna, Joni Rendon - recenzencka od Muzy - jedno z największych książkowych rozczarowań, w tym roku bodaj największe; dlaczego? O tym przeczytacie tutaj.

"Kości z Awinionu" Jefferson Bass - recenzencka od Obliczy Kultury - nie mogłam sobie odpuścić książki, której współautorem jest założyciel legendarnej Trupiej Farmy, Bill Bass. Ciekawe czy będzie równie dobra, jak - no właśnie - "Trupia Farma" ;)

"Lady Jane. Niewinna zdrajczyni" Alison Weir - z wymiany na lc - moja perełka, pierwsza z wieeeelu książek wydawnictwa Astra, które po prostu muszę mieć. Losy Jane Grey, której dziewięciodniowe panowanie zakończyło się tak, jak zwykła kończyć się zdrada na dworze Tudorów - jakbym mogła sobie odpuścić taką lekturę!

W stosiku brak jeszcze jednej pozycji - "Cudów i dziwów mistrza Haxerlina" Jacka Wróbla od wydawnictwa Genius Creations - a to z dwóch powodów: po pierwsze - książkę otrzymałam w postaci e-booka, po wtóre - na premierę trzeba jeszcze trochę poczekać, więc choć recenzja jest gotowa, uzbrojcie się w cierpliwość. Zapewniam jednak, że warto czekać, książka jest znakomita! 

No i jak Wam się podoba? Podkradlibyście coś z mojego stosika? :D

29 komentarzy:

 1. Ukradłabym Ci pierwszą pozycję, oj, ukradła... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak, wydawnictwo Astra, wydaje się, że po powieściach Gregory ich książki to absolutna konieczność;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Lady Jane"!!! Zazdraszczam okrutnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dotąd nie mogę uwierzyć, że ktoś chciał tę książkę wymienić, tak udanej wymiany chyba jeszcze nigdy nie miałam :)

   Usuń
 4. Dla mnie tylko "Kości z Awinionu", chociaż ostatnio czytałam "Kości zdrady" i jakoś mnie nie porwały. Ciekawi mnie też książka "Gretel i ciemność".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano właśnie, też jestem ciekawa, chociaż nie nastawiam się na typowy kryminał, raczej na coś w rodzaju "Trupiej Farmy" - w sensie opisów działań antropologów plus garść makabrycznych, naukowych szczegółów :P

   Usuń
 5. O... "Sekretne życie pisarzy" ciekawie brzmi ;) Ale szkoda, że taka słaba...

  OdpowiedzUsuń
 6. Podkradłabym ostatnią :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o żadnej z tych książek, ale "Gretel i ciemność" wydaje się ciekawe. Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny stosik! Czekam na wrażenia z lektury "Gretel i ciemność" :D

  OdpowiedzUsuń
 9. "Gretel i ciemność" najbardziej mnie zainteresowała, kiedy pojawi się Twoja recenzja pomyślę nad nią ;) No, muszę też iść zobaczyć na to największe rozczarowanie roku

  OdpowiedzUsuń
 10. "Lady Jane. Niewinna zdrajczyni" Alison Weir - rewelacyjna lektura, polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z chęcią porwałabym "Gretel i ciemność" - zapowiada się naprawdę interesująco!

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne grzbiety. Niby nie ocenia się po okładce, ale czasem zakochuję się w wyglądzie hahah
  http://skazani-na-ksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. "Lady Jane" leży u mnie od 1,5 bodajże roku i patrzy z wyrzutem, że jej nie czytam, ale ja wiem, że jak zacznę te tematykę, to nie wyściubię z niej nosa przez bardzo długi czas. Więc najpierw muszę nadrobić zaległości. I tak nadrabiam - miesiącami... :( Cholibka, niechby nowości przestały się pokazywać choćby na dwa, trzy miesiące - nadgoniłabym! "Gretel i ciemność" będę czytała zaraz po "Gaudim", którego właśnie zaczęłam. "Kości..." zdecydowanie sobie daruję. A od takich książek jak "Sekretne życie pisarzy" trzymam się zazwyczaj z daleka - i dobrze na tym wychodzę.

  OdpowiedzUsuń

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.