czwartek, 12 lutego 2015

"Angielski FISZKI PLUS dla średnio zaawansowanych 3 (poziom B2)"

Jak już pewnie wiecie, jedną z moich ulubionych metod nauki języka obcego są fiszki. Tym razem skusiła mnie oferta wydawnictwa Edgard - zestaw FISZEK PLUS  na poziomie B2 to jak zwykle starannie i profesjonalnie przygotowany materiał obejmujący:

 • 1600 słów, wyrażeń i zdań z najpopularniejszych grup tematycznych,
 • kolorowe zakładki do segregowania fiszek: "uczę się", "powtarzam", "umiem",
 • przezroczyste etui, dzięki któremu można wygodnie i bezpiecznie przechowywać fiszki i kontynuować naukę poza domem,
 • memolistę zawierającą słownictwo pogrupowane w działy tematyczne,
 • kod do pobrania plików zawierających program komputerowy Aktywny Trening, przeznaczony specjalnie do nauki słownictwa z fiszkami, umożliwiający  odsłuchiwanie nagrań, przeglądanie i wyszukiwanie słówek, wykonywanie ćwiczeń, grę w gry językowe (memory, wykreślanka) oraz generowanie nagrań z wybranej partii materiału w różnych sekwencjach, czyli tworzenie własnej Playlisty.

Materiał na karteczkach został podzielony na grupy tematyczne, a jest ich aż trzydzieści - obejmuje działy takie, jak wygląd zewnętrzny, cechy charakteru, dom, rodzina, komunikacja, ale również prawo i przestępczość, edukacja, odgłosy i wrażenia, polityka i społeczeństwo - jego rozpiętość tematyczna jest spora, dzięki czemu znacząco zwiększycie swój zasób słownictwa. Na awersie każdej karty znajduje się słówko w języku angielskim wraz z przykładowym zdaniem oraz obrazkiem oznaczającym grupę tematyczną. Na rewersie z kolei znajduje się polskie tłumaczenie słówka i zdania. Dodatkowo na wybranych fiszkach zamieszczone są komentarze gramatyczne i leksykalne, całość skomponowana w wyjątkowo czytelny i przejrzysty sposób:


FISZKI PLUS nie tylko pozwalają zapamiętać słówka, ale również poznać słownictwo w kontekście, nauczyć się form nieregularnych i innych reguł gramatycznych oraz popularnych zwrotów językowych i wzorców komunikacyjnych.


Fiszki to niezwykle kreatywna, efektywna i atrakcyjna metoda nauki, wspomagająca bardziej tradycyjne formy edukacji, nie grozi przy niej znużenie czy nuda. Karteczek można użyć do zabawy w quiz, memory czy węże literowe, stworzyć mapę myśli, wykorzystać je do opowiadania historii - bardzo szybko okazuje się, że nauka może też być zabawą, i to całkiem absorbującą i wciągającą.


Korzyści płynące z tej metody nauki są niebagatelne i niezaprzeczalne - FISZKI PLUS to niezwykle  rozbudowany system edukacyjny, dzięki któremu szybko i skutecznie przyswoicie sobie słownictwo na wybranym poziomie zaawansowania. Memolista umożliwia ekspresową powtórkę wybranych słówek, kolorowe przegródki systematyzują i ułatwiają naukę, nagrania wymowy wraz z tłumaczeniem "osłuchują" z językiem obcym i pozwalają na mobilną naukę, zaś program Aktywny Trening pozwala dostosować sposób nauki do indywidualnych potrzeb odbiorcy oraz utrwalić materiał z grami językowymi i ćwiczeniami dostępnymi w programie. Gorąco namawiam do skorzystania z tej metody nauki języka obcego, jeśli jeszcze jej nie próbowaliście - efekty są zaskakujące i niemal natychmiastowe ;)

Moja ocena: 5/5

za materiał do nauki języka dziękuję wydawnictwu Edgard ;)

10 komentarzy:

 1. Karola, naucz się jeszcze za mnie angielskiego. :) I niemieckiego jakbyś mogła tak za jednym zamachem. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O nie, do niemieckiego mnie nie przekonasz :P

   Usuń
 2. Nawet najbardziej dopracowane fiszki mają wielką wadę - wymagają systematycznej pracy. A u mnie z tym kiepsko - muszę mieć nad sobą jakiś bat, pewność, że ktoś sprawdzi moją wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nauka języka w ogóle wymaga systematyczności, mnie tam łatwiej przesiedzieć z jedną fiszką przez cały dzień, choćbym nie chciała, to i tak zapamiętam jej treść i ewentualnie regułę gramatyczną, niż ślęczeć nad otwartym podręcznikiem do gramatyki ;)

   Usuń
 3. A ja znów zaniedbuję naukę. :/
  Fiszki też uwielbiam, więc może i te kiedyś wypróbuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hyhy, ja też ostatnio się opuściłam w nauce, więc masz moje rozgrzeszenie :D

   Usuń
 4. Mam fiszki do hiszpańskiego, ale jednak brak mi systematyczności i ta forma nauki się u mnie nie sprawdza ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, no trudno, może kiedyś jednak się do nich przekonasz ;)

   Usuń
 5. Fiszki moim zdaniem są naprostsze, można mieć je zawsze ze sobą i nawet po kilka sztuk czytac na przystanku czy w autobusie. Trzeba tylko chcieć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fiszki są świetne, szczególnie dla zabieganych pracujących ludzi z obowiązkami. Szkoła której się nie docenia to najlepszy czas na naukę języków - ponieważ nie mamy obowiązków żadnych! Ci którzy nie mają motywacji do nauki - wykorzystajcie ten czas, bo jak będziecie starsi będziecie żałować że nie uczyliście się kiedy był na to czas :)

  OdpowiedzUsuń

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.