wtorek, 25 grudnia 2012

"Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach" - notka prasowa


Ilona Adamska, red. naczelna Imperium Kobiet, magazynu o którym robi się coraz głośniej, zagłębiła się w świat męskich przemyśleń na temat płci pięknej. Zebrany przez dziennikarkę materiał ukaże się wkrótce w postaci książki o wymownym tytule "Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach". 
Czasy się zmieniają, lecz każde nowe pokolenie kobiet chce znać odpowiedzi na te same pytania: co o kobietach myślą mężczyźni, co w nich cenią, czego nie mogą znieść? Gdy zaś odpowiedzi udzielają znani i lubiani panowie wówczas tym większa jest przyjemność z poznania ich opinii. Ich zgromadzeniem zajęła się Ilona Adamska, dziennikarka, modelka, była koszykarka. Przeprowadziła cykl rozmów z interesującymi mężczyznami ze świata sztuki, biznesu, polityki, sportu, którzy w zabawny, ale i wzruszający sposób opowiedzieli o kobietach swojego życia czy o najpiękniejszych wspomnieniach, a także podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat kobiet w ogóle. 

Książka, której premiera zbliża się wielkimi krokami, będzie stanowić jednak nie tylko miłą lekturę i rozrywkę – przyświeca jej także inny cel: Ilona Adamska dochód ze sprzedaży książki wysyła na konto łódzkiej Fundacji „Krwinka” pomagającej dzieciom zmagającym się z nowotworami.

– Dzięki książce, która łączy interesującą dla wielu kobiet tematykę i zajmujących bohaterów, chcemy zgromadzić fundusze potrzebne na rehabilitację dzieci, przejazdy na trasie klinika - dom oraz na pobyt rodziców w hotelach przyszpitalnych – mówi Ilona Adamska. Udział w projekcie biorą m. in. Andrzej Blikle, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Roman Rogowiecki, prof. Jerzy Bralczyk, Andrzej Pągowski, Artur Partyka, Przemysław Saleta, Marcin Kwaśny, Daniel Wieleba, Maciej Jachowski, Emilian Kamiński, Andrzej Krzywy, Andrzej Nejman, Grzegorz Wons, Jacek Borkowski, Krzysztof Pieczyński, Ryszard Rembiszewski, Piotr Tymochowicz, Andrzej Saramonowicz, Sabor Czarnota, Łukasz Zagrobelny, Artur Chamski, Paolo Cozza, Bogdan Gajkowski, Radosław Majdan czy Marek Włodarczyk. 

Dobór bohaterów reprezentujących tak różnorodne dziedziny życia z pewnością uczyni książkę interesującą dla wielu osób. – I o to właśnie chodzi! Chcemy by jak dotarła do jak najszerszego grona osób. Chcę by była ciekawą lekturą, inspirującą i dającą wiele przyjemności wszystkim czytelnikom, a z drugiej strony bardzo mi zależy by zgromadzić jak największe fundusze na rzecz potrzebujących pomocy dzieci – deklaruje Ilona Adamska. 

Patronat honorowy nad książką obejmuje Pani Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Głównym sponsorem książki jest Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Gala promująca książkę z udziałem gwiazd, celebrytów, biznesmenów, mediów i fotoreporterów przewidziana jest na drugą połowę stycznia. (źródło notatki)


Intrygująca tematyka, szczytny cel. Zachęcam do połączenia przyjemnego z pożytecznym i zwrócenia uwagi na styczniową premierę książki "Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach." :)

9 komentarzy:

 1. ciekawy pomysł

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo trudne,prawda będzie gdzieś pośrodku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że o tym piszesz, bo pewnie bym nie usłyszała :) Ciekawa akcja, a co za tym idzie książka z pewnością też.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematyka rzeczywiście ciekawa. Mam nadzieję, że trafię na tę książkę w niedalekiej przyszłości - zwłaszcza że bardzo dobrze znam sporą część panów, którzy wzięli udział w całym projekcie ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna akcja, chociaż do tych męskich opinii podeszłabym z dużym przymrużeniem oka :) Ale cel szczytny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że dochód ze sprzedaży książki idzie na naprawdę szczytny cel, dlatego choćby z tego względu warto kupić tą książkę, więc już zapisuje sobie jej tytuł i czekam do dnia premiery.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapamiętam :) pomysł całkiem ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czuję się mocno zaintrygowana tą pozycją. :) Ciekaw cóż to ci mężczyźni powiedzą o nas, kobietach. :) I cel piękny. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam już coś o tym przedsięwzięciu, ale fajnie, że zamieściłaś takiego obszernego posta na temat tej książki:) Przede wszystkim ważny jest tu szczytny cel, ale nie ukrywam, że jestem ciekawa, co niektórzy mężczyźni mają do powiedzenia na nasz temat:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.