czwartek, 6 października 2011

"Bajki o misiach z czterech stron świata"

Autor: Aniela Cholewińska - Szkolik
Tytuł: "Bajki o misiach z czterech stron świata"
Wydawnictwo: Book House

Nie od dziś wiadomo, że pluszowe misie są najukochańszą dziecięcą przytulanką i najmilszym wspomnieniem z dzieciństwa niejednego z nas. Za nic mają granice państw, stref klimatycznych czy różnice kulturowe - w każdym miejscu na ziemi nieodmiennie budzą ciepłe uczucia i błogie skojarzenia stanowiąc nieodłączny element szczęśliwego dzieciństwa.

Adresowana do najmłodszych książeczka Bajki o misiach z czterech stron świata zabierze czytelnika w magiczną podróż po wszystkich kontynentach na spotkanie z misiowymi przyjaciółmi, a także z ich dziecięcymi opiekunami zamieszkującymi różne zakątki naszej planety.

Ta pełna wrażeń i niezwykłych przygód wędrówka nie tylko zapozna dziecko z fascynującą różnorodnością kulturową i obyczajową krajów świata, lecz także uświadomi, że w istocie więcej nas łączy, niż dzieli; że codzienne smutki, radości i pragnienia są wszędzie bardzo podobne, a już z pewnością nie zależą od koloru skóry, wyznawanej religii czy języka, jakim się posługujemy.
Młody czytelnik w towarzystwie misiowych przyjaciół będzie miał zatem okazję podziwiać katedrę Notre-Dame oraz Wieżę Eiffla, hasać po tatrzańskich halach czy też wpaść na herbatkę w centrum Londynu; przeżyje niesamowite przygody zwiedzając na latającym dywanie słynny Taj Mahal, puszczając smocze latawce na pekińskich błoniach lub też uczestnicząc w barwnym karnawałowym korowodzie w gorącej Brazylii. Będzie miał niepowtarzalną okazję zwiedzić tokijskie ogrody Pałacu Cesarskiego, bawić się w chowanego w cieniu Uluru, zbudować prawdziwe igloo, przyrządzić meksykańską tortillę, a także wziąć udział w halloweenowej zabawie w Nowym Jorku.

Tę oszałamiającą podróż przez kontynenty wzbogacają naprawdę cudowne, soczyście barwne ilustracje, którym pastele nadają niepowtarzalnego kolorytu, charakteru i ciepła. Śmiało mogę stwierdzić, że książeczka ta jest jedną z najpiękniej ilustrowanych publikacji, z jakimi kiedykolwiek miałam do czynienia i mam nadzieję, że wspaniała szata graficzna znajdzie uznanie również w oczach młodych czytelników.
Dodatkową zaletą ilustracji jest doskonale uchwycony indywidualny charakter każdej części świata, co z pewnością zachęci odbiorcę do ich rozpoznawania na zasadzie skojarzeń gwarantując świetną zabawę.

Bajki o misiach z czterech stron świata to rewelacyjna lektura dla najmłodszych. Odwołując się do uniwersalnej i wywołującej ciepłe uczucia symboliki, w nieskomplikowany i atrakcyjny sposób zaznajamia dziecko z realiami życia rówieśników w różnych zakątkach kuli ziemskiej poszerzając granice wyobraźni, wiedzy oraz horyzonty, a także zwraca uwagę na barwną różnorodność oraz łączące ludzi podobieństwa.
To piękna, mądra i wyjątkowo interesująca książka - warto przybliżyć jej treść i przesłanie każdemu dziecku. Serdecznie polecam!

Moja ocena: 4/5

Opublikowane na stronie: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/116402/bajki-o-misiach-z-czterech-stron-swiata/opinia/4028995#opinia4028995 książkę otrzymałam od Wydawnictwa Zielona Sowa - serdecznie dziękuję!

4 komentarze:

 1. Dla maluchów to będzie rewelka :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. miqaisonfire - jestem o tym przekonana!

  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała książeczka , ja taką chce i to bardzo. Musze więc się za nią rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 4. cyrysia - też tak uważam; nie może jej zabraknąć na półeczce żadnego dziecka:)

  Pozdrawiam gorąco:)

  OdpowiedzUsuń

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.