sobota, 3 września 2011

"Wędruj z mapą"

Autor: Scot Ritchie
Tytuł: "Wędruj z mapą"
Wydawnictwo: Debit

Wędruj z mapą to jedyna w swoim rodzaju książeczka dla najmłodszych, która bardzo ambitnie, a zarazem w wyjątkowo atrakcyjny i przystępny sposób przybliży im trudną sztukę posługiwania się mapą. Nie jest rzeczą łatwą wyjaśnić dziecku, jak należy właściwie korzystać z mapy czy też na czym polega orientacja w terenie. Tej książeczce to się udało - bezapelacyjnie i w stu procentach!

Już na wstępie naszą uwagę zwraca utrzymana w bogatej, przyjemnej tonacji kolorystycznej, niezwykle starannie dopracowana szata graficzna. Jej główną atrakcją są przepiękne ilustracje przedstawiające różnego rodzaju mapki; są one dostosowane do niewprawnego jeszcze dziecięcego oka, a więc proste, czytelne i przejrzyste, jednak zaopatrzone we wszystkie niezbędne elementy, jakie posiada prawdziwa, profesjonalna mapa.

Książeczka zachwyca różnorodnością i pomysłowością; dziecko znajdzie w niej nie tylko mapki turystyczne, lecz także mapę pogody, świata, nieba, mapę topograficzną, a nawet piracką mapę skarbów. Wszystkie one zostały szczegółowo i zrozumiale opisane, dzięki czemu dziecko ma szansę oswoić się z różnymi rodzajami map i zapoznać z ich częściami składowymi: legendą, skalą, kompasem i symbolami oraz ich znaczeniem - zostało ono bardzo dokładnie i przystępnie wyjaśnione, a także poparte licznymi ilustrowanymi przykładami.
Ogromną zaletą tej publikacji jest również to, że w ogólnych zarysach zapoznaje młodego czytelnika z zasadami tworzenia map oraz udziela instrukcji, w jaki sposób można samodzielnie wykonać własną mapę! Myślę, że może to być doskonała okazja do świetnej zabawy, która przyniesie mnóstwo frajdy, radości i satysfakcji.

Wędruj z mapą to nie tylko zabawny, interesujący i pożyteczny instruktaż korzystania z mapy dla najmłodszych. To również pogodna i wesoła historyjka opowiadająca o przygodach piątki przyjaciół wybierających się na poszukiwania pieska i kotka, stanowiąca idealne uzupełnienie nauki czytania map. Nasza pociecha towarzysząc bohaterom w ich poszukiwaniach, przemierzając nie tylko najbliższą okolicę miasta i wsi, lecz także kontynenty i kosmos, w bezbolesny, atrakcyjny i błyskawiczny sposób nauczy się korzystać z mapy i orientować w terenie - przyswoi sobie wiedzę, która okaże się użyteczna i niezastąpiona w późniejszym życiu. Poznając zawczasu podstawy posługiwania się mapą, nasze dziecko nie tylko będzie rozwijać swoją wyobraźnię i umysł, lecz także poszerzać swoją wiedzę o świecie.
Gorąco polecam tę mądrą i pożyteczną książeczkę wszystkim rodzicom i ich pociechom. Jej wartości edukacyjne czynią ją pozycją równie atrakcyjną i pożądaną zarówno dla jednych, jak i drugich.


Moja ocena: 4/5


książkę otrzymałam od Wydawnictwa Debit - serdecznie dziękuję!

3 komentarze:

 1. Dopisuję do listy Patryczkowej:)). Nigdy nie wiadomo kiedy przyda się taka umiejętność. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książeczka. Moje dziecko lubi śledzić takie podróże i na dodatek są fajne ilustracyjne mapki. Oj to super rzecz dla małego poszukiwacza przygód, więc chętnie się za nią rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. kasandra - zgadzam się! Czym skorupka za młodu...:)

  cyrysia - oj, widzę, że to książeczka w sam raz dla Twojego szkraba! Na pewno będzie uszczęśliwione!

  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.