wtorek, 26 lipca 2011

"Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze"

Autor: Dieter Maier
Tytuł: "Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze"
Wydawnictwo: Debit

Wakacje w pełni, zatem moja dzisiejsza propozycja idealnie wpisuje się w klimat letnich wojaży i odkrywania nieznanych, fascynujących miejsc.
Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze to cudowny album, który zachwyca, wręcz oszałamia przepychem, bogactwem i rozmachem strony wizualnej oraz budzi podziw wszechstronnością zawartości merytorycznej.
Już sama okładka, której zdjęcie w zaskakujący sposób łączy dzikie piękno wysokogórskich szczytów i sielskość urokliwych dolin przykuwa uwagę i zachęca czytelnika do odwracania kolejnych stron, delektowania się pięknem wyjątkowo malowniczych zdjęć.
Choć krajobraz Alp stanowi wdzięczny obiekt fotografowania i nawet amator jest w stanie w zadowalający sposób uchwycić ich czar, to wyobraźcie sobie niepowtarzalne, monumentalne piękno gór zamknięte w wysmakowanych, artystycznych zdjęciach o żywych, naturalnych barwach, perfekcyjnej ostrości i zapierającej dech w piersiach kompozycji.

Album zawierający ponad dwieście takich arcydzieł fotografii stanowi nie tylko przedsmak tego, co czeka turystę podróżującego po Alpach, ale z powodzeniem zaspokaja wszelkie potrzeby estetyczne każdego czytelnika.
Zdjęcia budzą zachwyt i pragnienie ujrzenia na własne oczy nieprawdopodobnego piękna Alp, ale to nie wszystkie atrakcje, jakie album ma nam do zaoferowania.
Równie staranna i dopracowana jest strona merytoryczna. Dzięki niej album stanowi prawdziwą skarbnicę wiedzy, która wyczerpująco i wszechstronnie prezentuje nie tylko najpiękniejsze alpejskie trasy, lecz również w interesujący sposób wprowadza czytelnika w szczegółową i frapującą charakterystykę każdego regionu zawierającą - oprócz wyszczególnienia najcenniejszych zabytków - także jego rys historyczny, geologiczny i kulturowy.
Moim zdaniem jest to rewelacyjne rozwiązanie wychodzące naprzeciw oczekiwaniom wielu turystów, którzy już przed wyjazdem w wybrany region Alp mogą w satysfakcjonujący sposób zaspokoić swoją ciekawość, głód wiedzy oraz dokładnie zaplanować wyprawę w oparciu o rzetelne, wyczerpujące informacje zawarte w publikacji.
Ponadto dzięki tak wielowymiarowemu potraktowaniu tematu album stanowi nie tylko wyjątkowo atrakcyjny przewodnik, lecz istne kompendium wiedzy o historii i kulturze Alp zdolne zadowolić nawet najbardziej wybrednego i wymagającego ich pasjonata.

Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze to niezwykła publikacja prowadząca czytelnika najbardziej atrakcyjnymi i widowiskowymi drogami najwyższego górskiego łańcucha w Europie.
Podróż zaczyna się na wschodzie Alp, w austriackim Mariazell, a kończy nieopodal Nicei, na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Każdą wycieczkę opracowano tak, by zajmowała najwyżej dwa dni oraz - o ile to możliwe - by punkt wyjścia stanowił zarazem miejsce powrotu. Trasy wiodące przez kilka przełęczy zostały pomyślane i wyznaczone tak, by podróż była nie tylko celowa, ale również wygodna i atrakcyjna. Dokładny opis trasy uwzględnia i prezentuje najpiękniejsze miejsca widokowe oraz godne uwagi obiekty - nawet, jeśli trzeba zboczyć z głównego szlaku, aby się z nimi zapoznać.
Podoba mi się to, że opierając się utartym schematom album ukazuje miejsca równie malownicze, ale nie tak skomercjalizowane wytyczając nowe, pełne nieznanych szerzej wspaniałości trasy oraz pozwala zaplanować je w sposób, który idealnie odpowiada oczekiwaniom, potrzebom i umiejętnościom indywidualnego turysty.

Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze to zupełnie wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju wszechstronny album, dzięki któremu zaplanujecie wyprawę swojego życia.
Spełni wymagania nie tylko wytrawnych podróżników, lecz także weekendowych turystów pomagając wybrać optymalną trasę, zapoznając ze specyfiką regionu, prezentując urokliwe piękno alpejskich krain oraz miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Kusi fantastycznymi fotografiami, których czar zapada głęboko w serce i może stanowić doskonałą odskocznię od szarej codzienności.
Ten album to idealny prezent niezależnie od tego, czy ktoś jest miłośnikiem gór, czy nie. Można go z dumą prezentować w domowej biblioteczce. Jeśli o mnie chodzi, pragnę go mieć zawsze pod ręką, by w każdej chwili móc napawać się niezrównanym pięknem Alp i wszystkim tym, co ta urocza kraina ma do zaoferowania.
Gorąco polecam!!!

Moja ocena: 5/5

Opublikowane na stronie: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/91436/alpy-50-najpiekniejszych-tras-przez-przelecze/opinia/3135125#opinia3135125 książkę otrzymałam od Wydawnictwa Debit - serdecznie dziękuję!

12 komentarzy:

 1. Ale piękny przewodnik!! Jeszcze nie byłam w górach i taka książka z pewnością pozwoliłaby mi na poczucie magii i klimatu tego cudnego zakątka świata... Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Albumów raczej nie kupuję, ale będę miała podpowiedź gdybym chciała komuś kupić taki prezent. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. kasandra - oj tak, mnie też ten album zauroczył! Polecam!

  Ewa - na prezent nadaje się jak najbardziej!

  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że miłośniczką gór nie jestem. Ale wiem, że mój chłopak jest i na pewno taka książka przypadłaby mu do gustu. :) Pewnie chciałby jak najszybciej przetestować wszystkie trasy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. miqaisonfire - ha! Zatem masz dla niego gotowy prezent xD Tylko że pewnie wtedy musiałabyś za nim ganiać z plecakiem po tych wszystkich szczytach!:)

  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie kupię, nie kupuję za bardzo albumów ;)

  Pozdrawiam ! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. tristezza - jestem pewna, że ten przejrzałabyś z przyjemnością:)

  niedopisanie - prawda? Mnie te fotografie wystarczą na długo...:)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Marzy mi się wycieczka samochodowa właśnie przez alpy. Planuję ją juz nawet od jakiegoś czasu. Spadłaś mi z tą książką z nieba:) Muszę sobie ją jakoś skombinować:)

  OdpowiedzUsuń
 10. podsluch - w takim razie życzę, aby rodzinka sprezentowała Ci tę książkę z jakiejś okazji:)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja kocham zwiedzać góry..od nizin...

  OdpowiedzUsuń
 12. pisanyinaczej - no tak, najważniejsza jest aklimatyzacja xDDD

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.