niedziela, 19 czerwca 2011

"Siła kobiecości"

Autor: Iwona Majewska - Opiełka
Tytuł: "Siła kobiecości"
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Nie rodzimy się kobietą, lecz stajemy - słowa tego motta nieustannie przewijają się w treści i przesłaniu niniejszej książki, której nie zawahałabym się nazwać monograficznym poradnikiem samodoskonalenia kobiet. Jej autorka, znana i doświadczona psycholog, trenerka liderów oraz doradca w zakresie rozwoju osobowości uświadamia kobietom, na czym polega ich siła, jak odnaleźć w sobie jej pokłady, w jaki sposób lepiej poznać swoją naturę, możliwości i potrzeby, by skutecznie dążyć do samorealizacji i życiowego spełnienia.
Autorka niezwykle rzetelnie analizuje rolę kobiety we współczesnym społeczeństwie, pokazuje, co może ona zaoferować światu, podkreśla istotne znaczenie typowo kobiecego pierwiastka w każdej dziedzinie życia: życiu codziennym, zawodowym, rodzinnym, społecznym, politycznym oraz wagę współdziałania i współpracy damsko - męskiej w tym wymiarze. Ale na czym polega specyfika kobiecego pierwiastka? Jak zdefiniować kobiecość?


Autorka podejmuje się gruntownej analizy kobiecej natury, psychiki i sfery emocjonalnej. Bardzo konkretnie i klarownie wyjaśnia, co stanowi o naszej tożsamości i jakie mechanizmy ją kształtują, jak ważna jest samoakceptacja i dążenie do samorealizacji.
W treści poradnika zawiera się wszystko to, co w jakikolwiek sposób dotyczy kobiety, każdego aspektu jej życia począwszy od dzieciństwa i kontaktów z matką (dowiadujemy się, jak kształtować mądre relacje w rodzinie i satysfakcjonującą każdego jej członka atmosferę w domu), poprzez kontakty z innymi kobietami ( na czym polega kobieca solidarność, co stanowi o prawdziwej wartości przyjaźni), związki uczuciowe (jak obie płci postrzegają się nawzajem i dlaczego, jakie są tego skutki), macierzyństwo (dylematy i problemy wychowawcze - skąd się biorą, jak sobie z nimi radzić, jakie wartości i postawy przekazać dziecku), na samorealizacji i karierze zawodowej kończąc.
Autorka podkreśla, że siła kobiecości w ogromnej mierze zależy od stopnia poczucia własnej wartości oraz wiary we własne siły i możliwości. Pokazuje w jaki sposób ją budować i jak wielkie znaczenie ma pozytywne myślenie. Uświadamia, jak ważna i dlaczego jest samoakceptacja oraz na czym polega prawdziwe piękno kobiety - i jak je osiągnąć.

Na czym polega więc tytułowa "siła kobiecości"? Kobieta silna to taka, która ma odwagę być sobą, godzi się z tym i znajduje w tym satysfakcję; to kobieta, która zdaje sobie sprawę z własnych atutów, docenia swoje przymioty i potrafi je mądrze wykorzystać, w pełni akceptująca siebie, dążąca do samorealizacji i urzeczywistnienia drzemiącego w niej potencjału indywidualnych zdolności. To kobieta, która odnalazła swoje miejsce w życiu i potrafi czerpać z tego radość i satysfakcję.
Autorka uświadamia nam, że każda z nas jest sobie winna taką gruntowną przemianę; pokazuje, jak odkryć w sobie wewnętrzną siłę, jakimi drogami dążyć do poprawy jakości własnego życia.

Siła kobiecości to najbardziej wszechstronny, wyczerpujący i wartościowy poradnik, z jakim dotychczas się zetknęłam. Warto, by nie tylko kobiety zapoznały się z zawartymi w nim trafnymi spostrzeżeniami, wnikliwymi analizami oraz mądrymi i praktycznymi radami dotyczącymi wszelkich dziedzin życia oraz problemów, z jakimi na co dzień boryka się nasza płeć od zarania dziejów. Każda z nas znajdzie tu coś, co pozwoli jej zrozumieć i uwierzyć w siebie, da impuls potrzebny do odmiany życia, pomoże odnaleźć własną drogę, poczuć siłę, która w niej tkwi. Ten poradnik z pewnością pomoże również usprawnić, a wielu wypadkach po prostu umożliwić bezproblemową i skuteczną komunikację międzyludzką - gwarancję udanego współdziałania na wielu płaszczyznach między obu płciami.
Gorąco polecam ten bezcenny i wartościowy poradnik - nie tylko kobietom...

Moja ocena: 5/5

Opublikowane na stronie: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/99804/sila-kobiecosci/opinia/2912480#opinia2912480 

Za książkę serdecznie dziękuję pani Jolancie Świetlikowskiej ;) 
                                        

6 komentarzy:

 1. Ciekawa pozycja - może kiedyś... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu do czasu sięgam po poradniki, a skoro ten tak zachwalasz to oczywiście wpisuję go na listę pozycji do przeczytania:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka jest niewątpliwie ciekawa. Bardzo zachęca mnie Twoja wysoka ocena, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recenzja! I że tak powiem - bardzo "na czasie" :)
  Pozdrawiam serdecznie prawdziwą kobietę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochane Kobiety, polecam jak najbardziej!

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna ksiązka. Przeczytałam wypożyczoną z biblioteki ale postanowiłam sobie kupić, zeby od czasu do czasu do niej zaglądać/ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.