niedziela, 5 czerwca 2011

"Seks. Nieocenzurowany przewodnik po twoim ciele, seksualności i bezpieczeństwie."

Autor: Nikol Hasler
Tytuł:  "Seks. Nieocenzurowany przewodnik po twoim ciele, seksualności i bezpieczeństwie."
Wydawnictwo: Publicat - Grupa Wydawnicza Publicat


Mam przed sobą poradnik, którego tematyka z pewnością zainteresuje każdego. Tytuł książki w sposób rzeczowy, wyczerpujący i bardzo adekwatny wprowadza czytelnika w gąszcz zagadnień poruszanych na jej stronach i jest dokładnie tym, co sugeruje.
Pozycja skierowana głównie do młodzieży charakteryzuje się bardzo nowatorskim podejściem do tematu: opowiada o seksie kompetentnie i mądrze, a zarazem z humorem i lekkością, w sposób nieskrępowany i bardzo śmiały, nie przekraczający jednak granic dobrego smaku. Zawiera dosłownie wszystko, co młody człowiek chciałby wiedzieć o seksie, a nawet traktuje o rzeczach, które niekoniecznie mogłyby przyjść mu do głowy. Rozwiewa wszelkie wątpliwości, a czyni to z wielkim wdziękiem i sporą dawką poczucia humoru.

Poradnik zaznajamia czytelnika z jego własnym ciałem, jego biologią, możliwościami i potrzebami; uświadamia, co trzeba wiedzieć i czego należy się spodziewać przed podjęciem współżycia; bezpruderyjnie prowadzi przez wszystkie etapy aktu seksualnego, różne jego odmiany w każdym znaczeniu tego słowa. Nie ma tu kwestii, której autorka nie podjęłaby - ta książka z pewnością stanowi niewyczerpane i pewne źródło rzetelnej informacji na temat seksu i wszystko, co w jakikolwiek sposób się z nim wiąże.
Ten wszechstronny poradnik nie ogranicza się jednak tylko do tych przydatnych skądinąd informacji. Wychodzi naprzeciw młodemu człowiekowi poruszając zagadnienia w szczególny sposób nurtujące jego kształtującą się psychikę. Wykazując się bardzo otwartym i pozytywnym nastawieniem podejmuje trudną tematykę tożsamości seksualnej; skrupulatnie wyjaśnia różnice pomiędzy pojęciem orientacji seksualnej a tożsamości płciowej podkreślając, z jakimi utrudnieniami wiąże się bycie innym w naszym społeczeństwie oraz ucząc tolerancji i zrozumienia dla odmienności.
Ponadto autorka - w zgodzie z tym, co sugeruje tytuł - z wielkim poczuciem misji i niezwykle wnikliwie zajmuje się kwestią szeroko pojętego bezpieczeństwa, które bezwzględnie należy zachować decydując się na współżycie. Rzetelnie i szczegółowo udziela wszelkich informacji na temat chorób przenoszonych drogą płciową, zapobieganiu im oraz postępowaniu w wypadku zarażenia. Zaznajamia również z rozmaitymi sposobami zapobiegania ciąży i metodami antykoncepcji.
Nie bez znaczenia jest także fakt, że poradnik zawiera przydatne adresy i telefony, z których mogą skorzystać nastolatki będące w potrzebie - od namiarów na telefon zaufania po ośrodki adopcyjne.

Seks. Nieocenzurowany przewodnik po twoim ciele, seksualności i bezpieczeństwie to mądra, interesująca i pod każdym względem wartościowa książka. Choć skierowana do młodzieży wkraczającej w dorosłe życie warto, by zapoznali się z jej treścią także rodzice. Z całą pewnością stanowić może doskonały punkt wyjścia do szczerych rozmów na krępujące, ale przecież jakże intrygujące tematy zarówno z rówieśnikami, jak i rodzicami.
To nie tylko fascynująca podróż po świecie seksu gwarantująca odkrywanie tajników własnych potrzeb, pragnień i fantazji, budująca gruntowną wiedzę na wszelkie związane z nim zagadnienia, lecz również zwracająca uwagę na jego psychiczny i duchowy aspekt.
Gorąco polecam tę książkę zarówno starszym (!) nastolatkom, jak i ich rodzicom. Ogromna dawka rzetelnej wiedzy i dobrego humoru gwarantowana!

Moja ocena: 4/5

Opublikowane na stronie: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/104136/seks-nieocenzurowany-przewodnik-po-twoim-ciele-seksualnosci-i-bezpieczenstwie/opinia/2818111#opinia2818111 
 

książkę otrzymałam od Grupy Wydawniczej Publicat - serdecznie dziękuję!

8 komentarzy:

 1. Kiedyś z czystej ciekawości poradnik ten przeczytam jak będę miała możliwość, A nóż widelec czymś mnie jeszcze zaskoczy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkówka Ewa - jeśli chodzi o poruszane zagadnienia, to mnie nie zaskoczył xDDD
  ale podejściem do sprawy a i owszem:)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Może być ciekawa, zwłaszcza dla mojej prawie 19-letniej siostry:). Dopisuję do listy i na prezent dla niej będzie w sam raz. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. kasandro - dla dziewiętnastolatki będzie jak znalazł! Mam nadzieję, że będzie zadowolona z prezentu:)

  Domi - jak najbardziej, polecam!

  Pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 6. W sumie... dlaczego nie? :)
  Na pewno ta książka, jako poradnik zawiera wiele cennych informacji. A i odrobinka humoru nie zaszkodzi :)
  Miłej niedzieli!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja pamiętam, jak podkradałam mamie Wisłocką... to dobrze, że młodzież teraz nie będzie musiała dzięki tej publikacji.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. miqaisonfire - też jestem tego zdania:)

  Magda - zgadzam się, to wyjątkowo przydatna publikacja:)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.