piątek, 4 marca 2011

"The Beatles. Nieznane fotografie"

Autor: Tim Hill, Marie Clayton
Tytuł: "The Beatles. Nieznane fotografie"

Obowiązkowa pozycja i prawdziwa gratka dla każdego fana zespołu The Beatles!
W tym albumie wszystko robi wrażenie : zarówno starannie wyselekcjonowane,czarno-białe zdjęcia pochodzące z archiwów gazety Daily Mail (wiele z nich nigdy nie było wcześniej publikowanych),jak i wyczerpujący zapis wielu lat niezwykłych dziejów zespołu.
Moim zdaniem ogromnym plusem tych zdjęć jest to,że większość z nich jest spontaniczna,niepozowana,zrobiona znienacka.Takie zdjęcia cenię sobie najbardziej,ponieważ pozwalają dotrzeć do prawdziwego,nierzadko nieznanego oblicza fotografowanego obiektu,jakiego w innym przypadku nigdy byśmy nie dostrzegli.Jest to szczególnie cenne,jeśli chodzi o zespół,o którym wszystko już chyba napisano i powiedziano.
Na biografię zespołu składają się drobiazgowe życiorysy jego członków oraz ich doskonale udokumentowana wędrówka na szczyt popularności.
Dzięki temu łatwiej nam zrozumieć,skąd się wzięła i czym była beatlemania.
Album zabiera nas w fascynującą podróż śladami Johna,Paula,George'a i Ringo ; przemierzamy razem z nimi drogę od pierwszego występu w Hamburgu,poprzez ich kolejne,spektakularne sukcesy,rodzinne perypetie,psychodeliczne zawirowania,aż do rozpadu grupy.
Lecz na tym historia przecież się nie kończy ; dodatkowym smaczkiem są materiały traktujące o dalszych losach i solowej karierze Lennona,McCartneya,Harrisona i Starra.
To wyjątkowy,przepięknie wydany album,który powinien chociażby przejrzeć każdy,kogo po dziś dzień wzruszają dźwięki "Let it be"...

Moja ocena: 5/5

Opublikowane na stronie: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/31947/the-beatles-nieznane-fotografie/opinia/1505032#opinia1505032 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.