piątek, 4 marca 2011

"500 cudów świata"

Autor: praca zbiorowa
Tytuł: "500 cudów świata"


 "500 cudów świata" to jeden z najpiękniejszych albumów,jakie dane mi było oglądać.
I to nie tylko ze względu na starannie dopracowaną,ba! dopieszczoną szatę graficzną,co w przypadku tego rodzaju wydawnictw jest sprawą priorytetową,lecz także ze względu na zawartość merytoryczną.
Zdarza mi się trafiać na albumy,które cechuje przerost formy nad treścią - ot,kolejna książeczka z kolorowymi,byle jak skomentowanymi zdjęciami.W przypadku tego albumu została zachowana znakomita równowaga tych dwóch czynników - zdjęcia są bajeczne i niebanalne,tekst interesujący i nieszablonowy.Na pierwszy rzut oka widać,że wydawnictwo włożyło dużo serca w swoją pracę i postarało się,by czytelnik przeglądał album z prawdziwą przyjemnością.
Bo też i jest co oglądać - publikacja niniejsza nie tylko odkrywa przed nami najbardziej fantastyczne i niezwykłe miejsca na kuli ziemskiej,ale również w niezwykle atrakcyjny sposób ukazuje te dobrze wszystkim znane ; co więcej - wydobywa ukryte piękno z miejsc,które - przynajmniej w moich oczach - nigdy nie uchodziły za godne poświęcenia im większej uwagi.
Album jest wyjątkowo zróżnicowany - przedstawia czytelnikowi najsłynniejsze zabytki świata,takie jak choćby Tadż Mahal czy Terakotowa Armia ; zabiera go w najbardziej urokliwe zakątki - między innymi nad jezioro Garda lub do Camargue ; pozwala podziwiać dumne piękno światowych metropolii takich jak Wiedeń czy Kioto - nie sposób wymienić tych wszystkich cudownych miejsc,do których zapraszają stronice tego albumu.
To nie tylko wspaniała,odprężająca lektura dosłownie dla każdego,ale i wymarzony prezent dla niejednego miłośnika podróży i piękna.
Gorąco polecam!

Moja ocena: 5/5

Opublikowane na stronie: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/86318/500-cudow-swiata/opinia/1503263#opinia1503263 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spam, reklamy, wulgaryzmy i wypowiedzi niezwiązane z tematem będą natychmiast usuwane.